تاریخ: 2017-06-26 شناسه خبر: 50798

بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2017؛

ملیکا میرحسینی مغلوب نایب قهرمان جهان شد

ملیکا میرحسینی

ملیکا میرحسینی با قبول شکست برابر «نور تاتار» نماینده نامی تکواندو ترکیه از دور رقابت‌های قهرمانی جهان کنار رفت.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ سومین روز از بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷، از صبح امروز (دوشنبه) با برگزاری مرحله مقدماتی مبارزات اوزان ۶۷- کیلوگرم زنان در سالن «تی‌وان آرنا» موجو آغاز شده است که ملیکا میرحسینی به عنوان نماینده کشورمان در این وزن به مصاف رقبایش می‌رود.

ملیکا میرحسینی در نخستین مبارزه مقابل «شریا سینق» از هند دارنده مدال برنز قهرمانی نوجوانان آسیا در سال ۲۰۱۳ قرار گرفت و توانست با شکست (۲۷ بر ۶) این حریف هندوستانی راهی مرحله دوم شود اما ملیکا در دومین گام به مصاف «تاتار نور» نماینده ترکیه دارنده مدال برنز المپیک ریو ۲۰۱۶، نقره قهرمانی جهان ۲۰۱۵، رفت و در دیداری نزدیک و حساس نتیجه را ۴ بر ۲ واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها خارج شد.

نور تاتار ( Nur Tatar ) یک تکواندوکار اهل ترکیه است. او دارای نسبی کرد است. این تکواندو کار ۲۴ ساله دارنده مدال نقره و برنز تکواندوی المپیک لندن و ریو، نقره و برنز گرندپری ۲۰۱۵ و نقره قهرمانی اروپا ۲۰۱۶ در وزن ۶۷ کیلوگرم است. او همچنین سال ۲۰۱۵ نشان نقره مسابقات جهانی تکواندو را برای کشورش به ارمغان آورد. مهران عسکری ملی‌پوش سابق تکواندوی مردان کشورمان نهم مارس ۲۰۱۷ با نور تاتار بانوی مسلمان تکواندو کار اهل ترکیه ازدواج کرده است. در پایان مسابقات وزن ۶۷ کیلوگرم زنان، نور تاتار با غلبه بر نماینده آمریکا برای اولین بار قهرمان دنیا شد.

تیم‌ملی کشورمان در بخش زنان با هدایت مهرو کمرانی (سرمربی) و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی (مربی) در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا کردند.

گفتنی است؛ این رقابت‌های G12 است که به نفر اول ۱۲۰ امتیاز، نفر دوم ۷۲ امتیاز، نفرات سوم ۴۳٫۲۰ امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.

 

ملیکا میرحسنی صاحب مدال نقره بازی‌های کشورهای اسلامی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *